Macro Games

To miejsce, w którym codziennie będziesz mógł sprawdzić, co ważnego i ciekawego dzieje się w świecie e-sportu. Kiedy gra Twoja ulubiona drużyna, kiedy odbywa się impreza, na którą czekasz, a przede wszystkim kiedy czeka Cię kolejny pojedynek w jednej z naszych lig i turniejów.

22 czerwca 2016

[Reddit] AMA z zespołem Minecraft Realms

minecraft_realms

Hej! Jeśli masz jakieś pytania do osób odpowiedzialnych za usługę Realms, czyli hosting serwerów prowadzony przez Mojang to nie ma lepszej chwili.

Na popularnym serwisie Reddit, a dokładnie w dziale poświęconym naszej ulubionej grze – /r/minecraft można (jak sam skrót sugeruje: Ask Me Anything, pl. zapytaj mnie o wszystko) zadać dowolne pytanie ekipie odpowiedzialnej za Realms. Można to zrobić w tym temacie.

Postarałem się o przetłumaczenie kilku moim zdaniem najciekawszych pytań i odpowiedzi:

goldblue1:
Czy są plany na umożliwienie stosowania pluginów/modów (jeśli jest to możliwe) w przyszłości?

Marc_IRL:
Jeśli funkcja jest obsługiwana przez Minecrafta, planujemy aby Realms również ją obsługiwało. Mody nie są oficjalnie wspierane przez grę.

McMattGames:
Kto wyszedł z inicjatywą utworzenia Realms? Czy kiedykolwiek będzie darmowe? Albo obniżycie koszty? Czy macie plany na dodanie do gry opcji zgłaszania swoich map (do oficjalnej puli udostępnionej przez Mojang ~ dop. tłumacza)?

zeeraw91:
Odpowiadając na pierwsze pytanie, Notch chciał utworzenia oficjalnego sposobu na grę ze znajomymi online i polecił danfrisk’owi przygotowanie projektu. Od tego czasu ewoluował on w to, co widzimy dzisiaj.

sunil_b:
Jaka jest twoja ulubiona część pracy?

zeeraw91:
Wyraźne decydowanie o losie dużych ilości serwerów dosłownie jedną linią kodu.

To tylko część, może sami zadacie pytanie developerom? Jeśli tak, podzielcie się nim oraz odpowiedzią w komentarzu. 🙂

Największa liga w polskiej sieci. Najlepsze teamy, kilkadziesiąt tysięcy dolarów w puli nagród, 4000 graczy, 3 miesiące niezwykłych emocji. Zapraszamy wszystkich fanów CS: GO w Polsce. Droga po zwycięstwo zaczyna się tu.

Macro Games

Macro Games