Macro Games

Profil działalności Macro Games skupia się wyłącznie na rynku nowych technologii w segmencie gier komputerowych i elektronicznej rozrywki. Koncentrujemy się obecnie na rynku polskim, jednak dla każdego produktu i usługi oferowanej przez Spółkę przewidujemy ekspansję na rynki zagraniczne.

Dla inwestorów

Macro Games S.A. nieprzerwanie podejmuje działania służące umocnieniu pozycji na rynku e-sportu, gier i elektronicznej rozrywki. W celu minimalizacji ryzyka inwestycyjnego Spółka stosuje dywersyfikację przychodów poprzez oferowanie szeregu produktów czy usług związanych tylko z tą branżą. W opinii Zarządu takie rozwiązanie ma również na celu maksymalne wykorzystanie baz użytkowników, do których Spółka ma dostęp – baz graczy, przy czym każda usługa czy produkt mogą się wzajemnie uzupełniać.

Poniżej przedstawiamy krótko obszary działalności Macro Games S.A.:

Elektroniczna dystrybucja oprogramowania (Electronic Software Distribution – ESD)

Profil tej działalności skupiony jest na innowacyjnej metodzie dystrybucji, która z roku na rok odnotowuje coraz większy udział w zyskach w branży dystrybucji oprogramowania. Elektroniczna dystrybucja oprogramowanie obejmuje szeroki zakres działalności – począwszy od sprzedaży detalicznej kluczy i licencji produktów na własnych platformach, kończąc na bezpośredniej współpracy z wydawcami i producentami gier, oferując im gotowe rozwiązania. Obecnie Spółka jest m.in. oficjalnym dystrybutorem kluczy do gier produkowanych przez Valve Corporation oraz współpracuje z firmą Electronic Arts Inc. przy wydawaniu produktów na platformę cyfrowej dystrybucji Origin.

Portale dla graczy

Ważną częścią działalności Spółki jest tworzenie serwisów internetowych poświęconych tematyce gier komputerowych  i elektronicznej rozrywce, przejmowanie istniejących projektów oraz ich rozbudowa, a zarazem tworzenie największej społeczności graczy w Polsce. Takie działanie ma również wpływ na inne produkty i usługi oferowane przez Spółkę, których grupą celową jest spoleczność graczy. Macro Games jest obecnie właścicielem 4 portali internetowych adresowanych do graczy o różnych zainteresowaniach: największego w Polsce serwisu o grze Counter-Strike (projekt CSCenter.pl), jednego z największych w Polsce serwisów o grze MineCraft (projekt MyCraft.pl), sklepu dla graczy SteamKeys.pl oraz innowacyjnej platformy dla graczy (projekt PlayZeek Polska).

W uzupełnieniu działalności związanej z portalami dla graczy Spółka zajmuje się także zarządzaniem powierzchnią reklamową na portalach własnych i portalach zewnętrznych, gdzie zarządza powierzchnią reklamową na zasadach wyłączności.

Produkcja gier

Spółka na podstawie własnych projektów tworzy gry internetowe przeznaczone dla każdej grupy wiekowej. Są to głównie gry gatunku MMOG (masowe wieloosobowe gry online) oraz MMORPG (masowe internetowe wieloosobowe gry fabularne online). Tworzone przez Macro Games gry będą działać w modelu biznesowym Free-to-Play, a przychód generowany jest poprzez zakup dodatków przeznaczonych do rozgrywek. Macro Games skupia się na produkcji gier, których nie ma jeszcze na polskim jak i światowym rynku. Każdy projekt gry będzie przystosowany do rozpoczęcia współpracy z zagranicznymi partnerami w celu jego wprowadzenia na rynki zagraniczne oraz do self-publishingu.

Lokalizacja gier

Macro Games świadczy usługę lokalizacji gier, która dotyczy głównie gier przeglądarkowych MMO. Współpraca prowadzona jest z zagranicznymi podmiotami – Spółka wdraża i kieruje obsługą gier internetowych zagranicznych producentów i wydawców na terytorium Polski. Możliwa jest również współpraca z polskimi podmiotami, wprowadzając ich gry na rynki zagraniczne poprzez partnerów Spółki.

Macro Games S.A. – jest spółką notowaną na NewConnect (notowania spółek z sektorów nowych technologii)

new-connect

NewConnect. Rynek akcji, oparty na alternatywnym systemie obrotu prowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Przeznaczony jest dla młodych i innowacyjnych spółek, zapewnia finansowanie przedsiębiorstwom. Rynek przeznaczony jest dla powstających bądź młodych firm o przewidywanej kapitalizacji do ok. 20 mln zł, działających w sektorach tzw. nowych technologii: IT, media elektroniczne, biotechnologia, energia alternatywna itp., opartych głównie na aktywach niematerialnych.

News #01
25.06.2016 SK i Luminosity – porozumienie

Wszystkie kontrowersje wokół SK Gaming i Luminosity zostały oficjalnie wyjaśnione.

News #02
25.06.2016 ECS – poznaliśmy półfinalistów

Minęły 2 dni finałów ECS, Esports Championship Series, a my poznaliśmy wszystkich półfinalistów zawodów.

News #03
25.06.2016 Więcej biletów, pokaz VR, harmonogram i galeria!

Przypominamy wam o tym, że już w najbliższą niedzielę, w siedzibie Microsoft w Warszawie odbędzie się największa impreza dla fanów gry Minecraft w Polsce!

News #04
24.06.2016 Worst Players dodaje dwóch zawodników

Worst Players jeszcze niedawno z Aleksandrem „s1mple” Kostylievem było w stanie powalczyć z najlepszymi w SL i-League Invitational #1.

News #05
23.06.2016 MINECRAFT 1.10.1 & 1.10.2 [Aktualizacja]

Mojang postanowiło numerować kolejne wersje gry według systemu binarnego.

News #06
22.06.2016 [Reddit] AMA z zespołem Minecraft Realms

Hej! Jeśli masz jakieś pytania do osób odpowiedzialnych za usługę Realms, czyli hosting serwerów prowadzony przez Mojang to nie ma lepszej chwili.

Macro Games

Macro Games